Acer

Tayvan merkezli bir şirket olan Acer, 1976 yılında kurulmuştur. Acer ismini alması ise 1987 yılında gerçekleşir. Dünyanın en büyük bilgisayar üreticileri arasındadır. Masaüstü, dizüstü bilgisayarlar, ekranlar ve bilgisayar yan ürünleri ile dijital fotoğraf makinesi üretimi yapar. Şirket ilk kurulduğunda sadece elektronik parça dağıtımcılığı ve mikro işlemci teknolojileri konusunda danışmanlık yaparken yıllar içerisinde bilgisayar üretimine de başlar.

Acer Bilgisayar

Temel kolu bilgisayar üretimi olan Acer’da masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar ile bunların ev, iş kullanımına yönelik ürünleri bulunabilir. Şık ve modern tasarımlara sahip olan bilgisayarlar iş istasyonlarından günlük kullanıma kadar çok geniş ihtiyaçlara cevap verebiliyor. Teknolojinin değişimine paralel olarak farklılaşan ihtiyaçlara göre bilgisayarlarını geliştiren Acer’da yüksek donanımlı bilgisayarlar bulunabilir. Kullanım amacına bağlı olarak masaüstü ya da dizüstü bilgisayarlar arasından seçim yapılabilir. Taşınabilir olmaları sebebiyle daha çok tercih edilen dizüstü bilgisayarlar artık bir masaüstünden elde edilebilecek performansı da sunuyorlar. Dizüstü bilgisayarlara bakıldığı zaman ultra ince, dönüştürülebilir, 2’si bir arada ve klasik modeller olduğu görülüyor. Masaüstü modellerde ise sadece kasa veya monitör ve kasa ikilisinin bir arada sunulduğu seçenekler mevcut.

Veriton E

Acer’ın masaüstü bilgisayar serisi olan Veriton E, dayanıklılığı ve gücü ile öne çıkıyor. Özellikle iş kullanımları için tasarlanan bu bilgisayarlar sunumlarda, grafik düzenlemelerinde takılma, donma sorununu ortadan kaldırıyor. Bilgisayarda kullanılan yeni nesil işlemcilerin güçlü ekran kartları ile olan birleşimine yüksek performanslı bellek sistemleri eklenince çalışma sırasında kusursuz bir verim elde edilebiliyor. Üstelik enerji tüketimi konusunda bu bilgisayarlar her zamankinden daha ekonomik. Daha az güç tüketerek daha yüksek performans sağlanabiliyor. Dosyalara daha hızlı erişim sağlanmasının yanında ikinci bir cihazın bağlanmasını sağlayacak çok sayıda bağlantı noktası bilgisayar üzerinde mevcut. USB bağlantı noktaları, VGA bağlantı noktası, HDMI bağlantı noktası ve Gigabit LAN Ethernet bağlantı noktası ile ofislerde çalışma koşullarını rahatlatıyor. Entegre halde bulunan kablosuz modül ile Wi-Fi erişimi sağlanabiliyor.

Spin 5 PRO

Acer’ın çok fonksiyonlu bu bilgisayarı tablet ya da diz üstü olarak kullanılabilmekte. Tamamen dönen menteşeler sayesinde tablet haline gelen bilgisayar dokunmatik ekranı ile de her an kullanıma hazır. Dileyenler ekranı bir diz üstü gibi sabit tutabilirler, çadır moduna getirebilirler ya da sadece ekran modunu seçebilirler. Her haliyle daha fazla eğlence sunan bu bilgisayar aynı zamanda bir iş bilgisayarı olarak da kullanılabilir. Kasasında kullanılan özel malzeme ile dayanıklıdır. Hızlı Wi-Fi bağlantısı kurma özelliği ile bağlanırken sorun yaşatmaz. Güçlü ekran kartı ile film izlerken, grafik çalışması yaparken renkler daha net bir şekilde algılanır. Yaklaşık 13 saate kadar ulaşan pil süresi ile gün boyu kullanıcısının yanındadır.

Acer Laptop

Acer laptop modelleri incelendiğinde İntel ve Celeron işlemcilere sahip bilgisayarlar olduğu görülebilir. Bilgisayar almadan önce kullanım amacına net olarak karar verilmesi halinde en uygun model seçimi yapılabilir. Acer notebook grupları ikiye ayrılır. Ev ve iş kullanımı için ayrı özelliklere sahip olarak üretilen bilgisayarların fiyatları da buna göre şekillenir. Ev tipi kullanıma yönelik olarak tasarlanan bilgisayarlar içinde oyun amaçlı üretilen yüksek performanslı modeller bulunabilir. Ev tipi kullanım için üretilen laptoplar ile iş amaçlı tasarlanan laptoplar arasında belirli bir performans farkı bulunur. Şık ve mobil bir çözüm isteyenler Acer iş bilgisayarlarına yönelebilirler. Laptoların pil ömürleri de oldukça uzundur. İş bilgisayarlarının bir başka özelliği ise yüksek güvenlik yazılımları ile belgeleri korumaya almalıdır.